Nawigacja

Partnerzy

Wtorek 20.03.2018

Witamy na naszej stronie.

Strona internetowa Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Integracyjnymi
im. II Armii Wojska Polskiego
w Zbąszynku

 

 • W styczniu zakończył się projekt edukacyjny „E” – przyjaciel czy wróg?, w ramach którego gimnazjaliści zgłębili tajniki zagadnienia i zaprezentowali je społeczności szkolnej. Uczniowie, pracując w zespołach, samodzielnie poszukiwali informacji o wskazanych związkach określanych skrótowo jako „E” i dookreślonych numerem, następnie przygotowali prezentację multimedialną oraz wystawę. Oba sposoby zaprezentowania efektów pracy uczniów miały na celu zwrócenie uwagi na dodatki do żywności, które mogą negatywnie wpłynąć na organizm, a nawet przyczynić się do wielu chorób. Szkodliwe składniki znajdują się w popularnych produktach, które są często spożywane przez uczniów, co uświadomiła przygotowana wystawa. Wskazano również te substancje, które są bezpieczne dla zdrowia. Prezentacja multimedialna została przedstawiona przez uczestników projektu uczniom klas VII szkoły podstawowej oraz II i III klasom gimnazjalnym w czasie lekcji wychowawczych.

 •  

   

  Szanowni Państwo,

  poniżej przedstawiamy ważne informacje dotyczące tegorocznego egzaminu gimnazjalnego:

  HARMONOGRAM EGZAMINU 2018

  Termin główny

  - 18 kwietnia 2018 (środa) część humanistyczna:

  godz. 9.00 – historia i wiedza o społeczeństwie (czas trwania 60 min)

  godz. 11.00 – język polski (czas trwania 90 min)

  - 19 kwietnia 2018 (czwartek) część matematyczno – przyrodnicza:

  godz. 9.00 – przedmioty przyrodnicze (czas trwania 60 min)

  godz. 11.00 – matematyka (czas trwania 90 min)

 • W dniach 7-9 marca klasy VII oraz II i III gimnazjalne uczestniczyły w szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych zorganizowanych przez naszą parafię, którą kieruje ks. proboszcz Jerzy Kordiak.  Rekolekcje głosił ksiądz Tomasz Gawlik ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Obecnie pełni on swoją posługę w Parafii Trzciel, chociaż pochodzi z dalekiego Krakowa.

  W czasie pierwszych 2 dni uczniowie oglądali w kinie, w Domu Kultury  2 filmy: „Zmartwychwstały” oraz „Patrol”. Filmy zdecydowanie różniły się fabułą. Jeden z nich pozwolił przenieść się w czasy Jezusa i spojrzeć na wydarzenia zbawcze oczami dowódcy gwardii rzymskiej, która zajmowała się ukrzyżowaniem Pana, oraz śledzić jego poszukiwania ciała Jezusa po  zmartwychwstaniu. Drugi film, który rozgrywał się współcześnie pokazał postawy ludzi, gotowych na wszystko, aby ratować ludzkie życie.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zbąszynku
  ul.Sportowa 1
  66-210 Zbąszynek
 • 683849445

Galeria zdjęć