• Strażacki kalendarz w każdej szkole

W dniu 16 grudnia 2019 r. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie spotkał się z uczniami naszej szkoły. Proces dystrybucji kalendarzy połączony był z prelekcją nt. zagrożeń mogących wystąpić w nadchodzącym okresie zimowym. Podczas prelekcji z uczniami poruszano tematy związane z ogólnie pojętymi zagrożeniami:m.in.

• korzystanie z zamarzniętych akwenów wodnych,
              • obchodzenie się materiałami pirotechnicznymi,
              • kampania edukacyjno-informacyjna ,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa",
              • zachęcano też do propagowania wśród uczniów udziału w konkursach organizowanych przez Komendanta Głównego PSP, których szczegóły zawarte są na kalendarzach strażackich na 2020 rok, które szkoła otrzymała na zakończenie spotkania.
            • Szkolne kolędowanie

W piątek 20.12.2019 r. w szkole przy Placu Wolności odbyło się wspólne szkolne kolędowanie. Każda klas od piątej do ósmej przygotowała jedną wylosowaną kolędę, którą zaprezentowała przed swoimi koleżankami i kolegami. Wszyscy zaśpiewali wspaniale udowadniając iż tradycja wspólnego śpiewania jeszcze długo nie zaginie.

• MIKOŁAJKI

Tradycji stało się zadość. Kolejny Turniej Mikołajkowy klas I-IV za nami. Radosne konkurencje, zabawy integracyjne, śpiewy i tańce rozbrzmiewały 6 grudnia w murach naszej szkoły. Pamiątkowy  dyplom i słodkości będą nam przypominały o tym długo wyczekiwanym dniu.

• XIX PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

4 grudnia odbył się XIX PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ. Na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkoli i szkół z Kosieczyna, Dąbrówki Wielkopolskiej oraz ze Zbąszynka. XIX PPDZ, bardzo profesjonalnie przeprowadziły dwie uczennice: Alicja Kromska oraz Magdalena Kaczmarek. Czas oczekiwania na decyzję Jury umiliły nam występy grup tanecznych Słoneczny Blask.

• SZKOLNY KONKURS PIOSENKI

27 listopada odbył się SZKOLY KONKURS PIOSENKI.

Do następnego etapu Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej zakwalifikowały się następujące osoby
              Alicja Halkowicz
              Maja Wróblewska
              Marta Mewes
              Nadia Tomczyszyn
              Weronika Ciółko
              Zosia Kaczmarek
              Dorotka Grzeszczak
              Małgosia Gurdak
              Marika Graj
              Eliza Łysiak
              Julia Półtorak
              Zuzia Matusiak
              Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a wyróżnionym życzymy powodzenia w następnym etapie.