Nawigacja

 • 27 WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  27 WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
  13.01.2019

  GRALIŚMY DLA DZIECI  BEZ FOCHA

  Tegoroczny 27 finał WOŚP rozpoczął się punktualnie o godz. 15:00 pod hasłem GRAMY DLA DZIECI  BEZ FOCHA. 

  W prezentacjach artystycznych wzięło udział wiele grup ze Zbąszynka oraz okolic.

  Jak co roku i nasza szkoła wzięła udział w tym pięknym przedsięwzięciu. Na scenie zaprezentowały się 4 grupy zespołu tanecznego SŁONECZNY BLASK.

  W trakcie koncertu prowadzone były licytacje. Impreza zakończyła się symbolicznym światełkiem do nieba w Sali widowiskowej ZOK.

  Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.

  SIE MA !!!

 • JASEŁKA

  JASEŁKA

  Dnia 21 grudnia udaliśmy się do szkoły po raz ostatni w roku 2018. Ten dzień różnił się od innych dni nauki. Wszyscy czekaliśmy na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijan ten czas jest dobrym momentem na przypomnienie wydarzeń sprzed ponad 2000 lat. Tę rolę pełnią jasełka. Ich celem jest nie tylko przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, ale także kultywowanie dawnych tradycji świątecznych i poszerzanie wiedzy o nich najmłodszych pokoleń. Za twórcę jasełek uważa się świętego Franciszka z Asyżu, który stworzył pierwszą jasełkową scenę w 1223 roku we włoskiej prowincji o nazwie Greccio.

  OBEJRZYJ ZDJĘCIA

  Co ciekawe, słowo jasełka oznacza żłób, ale w języku polskim jasełka są też określane jako przedstawienie wigilijne, szopka bożonarodzeniowa czy betlejemska. Ta tradycja została zapoczątkowana we Włoszech już w XVI wieku.. Głównym wątkiem jasełek są oczywiście narodziny Jezusa.

  Uczniowie klasy III b, oraz kilku uczniów z klas III a, III c oraz III d  przygotowali wraz z opiekunami trochę inne jasełka, zatytułowane „ Niesforna klasa”. Byli w nich: uczniowie, nauczycielka, aniołowie, pasterze, Trzej Królowie  oraz najważniejsze postacie czyli: narodzony Jezus, Maryja i św. Józef. Jasełka przeplatane były kolędami śpiewanymi w formie karaoke, w które zaangażowały się uczennice z klas: VII a, VII b, III b oraz IIId.

  Bardzo dziękujemy pani dyrektor za słodki poczęstunek dla występujących uczniów.

  Opiekunowie: E. Krzywak, E. Urbanek, M.Łysiak

   

   

 • Bądźmy bliżej. Jesteśmy sobie potrzebni.

  Bądźmy bliżej. Jesteśmy sobie potrzebni.
  01.01.2019

  W tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia klasa 1"c" gościła rodziców na lekcji języka angielskiego. Celem zajęć było zdobycie wiedzy na temat obchodów Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii a także porównanie polskich i brytyjskich tradycji bożonarodzeniowych. Uczniowie śpiewali piosenki świąteczne takie jak: "Jingle bells" i "We wish you a merry Christmas". Podczas wykonywania "prezentów" z papieru rodzice chętnie włączali się do pomocy dzieciom. Uczniowie poznali słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia, z radością i zaciekawieniem wyjmowali "przedmioty świąteczne" ze skarpety mikołajkowej nazywając je po angielsku. Dzieci wykazały się rozumieniem prostych poleceń i właściwie na nie reagowały. Lekcji towarzyszył już świąteczny klimat. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności ciesząc się jednocześnie obecnością rodziców. Była to forma integracji rodzic - uczeń - nauczyciel. Na koniec zajęć dzieci wraz z nauczycielem złożyły obecnym rodzicom życzenia świąteczno-noworoczne w języku angielskim.

  Lucyna Ciółko

 • Wesołych Świąt!

 • WIGILIA MIEJSKA 2018

  WIGILIA MIEJSKA 2018
  08.12.2018

  Już po raz czwarty wzięliśmy udział w Wigilii Miejskiej na Rynku. Mimo chłodu i wiatru słońce oświecało uśmiechnięte twarze naszych dzieci, które zaprezentowały świąteczne utwory przygotowane przez pana Michała Łysiaka oraz układy taneczne, które wykonały dzieci z zespołu Słoneczny Blask.

  Stoiska były wypełnione różnymi pracami wykonanymi wspólnie przez rodziców, dzieci, a także dziadków, którzy od wielu lat włączają się w organizacje naszych imprez. Można było spróbować wielu potraw wigilijnych tj. pierniki, krokiety, barszczyk, pierogi.

  To wspólne spotkanie wprowadziło wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  Wszystkim zaangażowanym w przygotowania serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce.

 • Pierniki

  Pierniki
  07.12.2018

  Piernik, piernikowi nierówny.

  Dzięki uprzejmości  jednej z mam ucznia  klasy  3 a, w dniu 7 grudnia dane było dzieciom tej klasy poczuć się jak w domu .  Pachnące pierniki, słodki lukier i smakowite posypki stały się pierwszoplanowymi bohaterami tego dnia. Własnoręcznie ozdabiane pierniki były najpiękniejsze ze wszystkich, które do tej pory widzieliśmy i dlatego tak trudno było oprzeć się ich urokowi. Zamiast do domu , trafiły do brzuchów zadowolonych dzieci.

 • MIKOŁAJKI

  MIKOŁAJKI
  06.12.2017

  Tak jak wszędzie, tak i w naszej szkole 6 grudnia obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie MIKOŁAJKI.  Każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył na głowę mikołajkową czapkę. Uczniowie z klas I – III brali udział w MIKOŁAJKOWEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ.  Z pomocą Śnieżynek  czyli uczennic z CKZ i U dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami.  Śpiewane  piosenki o tematyce mikołajkowej, były wspaniałym przerywnikiem  zawodów.  Dziewczynki z  zespołu ,, Słoneczny Blask”  swoimi tańcami dopełniły całości  imprezy. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny                ,, Wariacje na temat Świętego Mikołaja ‘’. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani  drobnym  upominkiem. Podczas imprezy nie brakowało pozytywnych emocji i wspaniałej zabawy.

 • Wielki sukces poetycki Amelii Najdy

  Wielki sukces poetycki Amelii Najdy
  04.12.2018

  Miło nam poinformować, że uczennica kl. VIIIb  AMELIA NAJDA zdobyła tytuł finalistki w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Myśmy wciąż do niepodległej szli” zorganizowanym pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej  z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.W pierwszym etapie konkursu oceniane były wiersze nadesłane przez dzieci i młodzież z całej Polski. Spośród 2400 utworów jury wybrało 10 tekstów  w trzech kategoriach wiekowych. Drugi etap konkursu odbył się w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym w woj. świętokrzyskim, gdzie każdy z uczestników zaprezentował swój wiersz na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością oraz komisją, w której  zasiadał m.in. znany krakowski poeta Józef Baran.W trakcie dwudniowego pobytu Amelia razem z opiekunem p. Aliną Dzieciątkowską oraz rodzicami zwiedziła liczne atrakcje kompleksu, m.in JuraPark, Polskę w Miniaturze. Ponadto uczestniczyła w  wykładach historycznych, krajoznawczych  i spotkaniach autorskich z literatami. Podczas uroczystej Gali finałowej uświetnionej pokazami musztry, fechtunku, tańców historycznych w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej wręczone zostały nagrody i dyplomy dla uczestników. Pięknym zwieńczeniem wszystkich wydarzeń był koncert Jacka Kowalskiego z zespołem Monogramista oraz wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych. Warto nadmienić, że wiersze finalistów zostaną opublikowane w specjalnie przygotowanym tomiku poezji. Laureatce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich oraz udanego wywiadu dla TVP3 Gorzów Wielkopolski., która ma gościć w naszej szkole w tym tygodniu.

  Jednocześnie wierzymy, że wszyscy uczniowie piszący wiersze do szuflady zdobędą się na odwagę i zgłoszą swoje utwory do kolejnych konkursów poetyckich. Warsztaty poetyckie prowadzone na lekcjach języka polskiego w tym tygodniu pokazują, że każde dziecko bywa poetą. Własna twórczość oraz zabawy słowem wniosły w życie szkolne element odmiany, twórczego klimatu i poczucie przeżywania czegoś wyjątkowego, bo stworzonego przez same dzieci.

   

                                                       

 •  

  NIEPODLEGŁOŚĆ ŁĄCZY POKOLENIA

           W minionym tygodniu uczniowie klasy integracyjnej odwiedzili zbąszyneckich seniorów w ich Dziennym Domu Senior Wigor, bowiem 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości okazała się doskonałą okazją do niecodziennego rozmawiania o znaczeniu słów : wolność, ojczyzna, patriotyzm.Podczas spotkania młodzież wspominała o najważniejszych wydarzeniach historycznych mających ogromne znaczenie dla umacniania się i rozwoju naszego państwa. Kolejne daty i wydarzenia z Kalendarium Historii Polski od roku 1918 do współczesności skłaniały do zadumy i refleksji nad trudną historią naszej Ojczyzny. Ze wzruszeniem wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski. Podczas słodkiego poczęstunku razem słuchaliśmy pieśni patriotycznych odzwierciedlających klimat tamtych dni.

           Niewątpliwie była to lekcja historii ucząca młodzież szacunku i wdzięczności dla ludzi starszych. To oni swoją ofiarną pracą tworzyli wspaniałe dziedzictwo, które młodsze pokolenie powinno szanować i wzbogacać – również w swojej Małej Ojczyźnie.

           Spotkanie zakończyliśmy serdecznymi życzeniami skierowanymi do naszych miłych seniorów z okazji  minionego Dnia Seniora.

   

  Wychowawca klasy integracyjnej 8c

  Lucyna Ciółko                                                                                                                             

 • XVIII PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

  XVIII PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ
  29.11.2018

  W czwartek 29 listopada, w przeddzień Andrzejek odbył się już XVIII Przegląd Piosenki Dziecięcej. "Piosenka z dedykacją", która była motywem przewodnim tegorocznego Przeglądu spowodowała, że na chwilę przystanęliśmy w natłoku codziennych spraw, trosk i problemów i wczuliśmy się w odczucia uczestników. Dedykacje były bardzo różne, ale miały jeden wspólny cel - podziękowanie najbliższym, rodzicom, kolegom...

  Dedykacje w wielu z nas wywołały uśmiech, uczucie dumy, a nawet łzy wzruszenia. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Zaprzezentowali się na najwyższym poziomie. Jednak jak to bywa na konkursach, trzeba było wyłonić tych najlepszych.

  Wyróżnienia otrzymali następujący uczestnicy:

  Andrzej Kula, Blanka Cieślak, Marta Mewes, Weronika Ciółko, Nadia Tomczyszyn, maja Nowak, Laura Białasik, Marika Graj, Martyna Furmaniak, Julia Półtorak, Marta Kucharska, Amelia Najda.

  Z konferansjerką świetnie sobie poradziła Adrianna Pracuk oraz Eliza Łysiak, A czas oczekiwania na wyniki Jury, w których zasiedli: Maria Karolczak, Elżbieta Krzywak, Adrianna Wachowska oraz Kamila Suwiczak, umilił nam występ zespołu tanecznego Słoneczny Blask oraz  przepowiednia wróżbity Adamusa, w którego się wcielił niezastąpiony Adam Zienkowicz.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI

  SZKOLNY KONKURS PIOSENKI
  22.11.2018

  22 listopada odbył się Szkolny Konkurs Piosenki. Motywem przewodnim była "Piosenka z dedykacją".Występom towarzyszyły ogromne emocje, wzruszenia, a nawet łzy.
  Jury w składzie:p.Maria Karolczak,p.Alina Dzieciątkowska, p.Julita Marciniak, zadecydowały że do etapu gminnego przechodzą następujące uczestniczki:
  Amelia Najda
  Julia Półtorak
  Marika Graj
  Martyna Furmaniak
  Laura Białasik
  Maja Nowak
  Małgorzata Gurdak
  Oliwia Dobiosz
  Nadia Tomczyszyn
  Weronika Ciółko
  Hanna Rąk
  Aleksandra Zaremba
  Marta Mewes
  Dorotka Grzeszczak

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.

   

 • Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych

  Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych
  05.11.2018

   

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

   

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (MMBS) obchodzony jest w październiku. Z tej okazji w szkołach odbywają się różne imprezy promujące książkę, bibliotekę i czytelnictwo.

  W naszej szkole uczniowie:

  1. brali udział w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater/moja ulubiona książka”. Na terenie szkoły można było oglądać wystawę prac.

  2. podczas Tygodnia Czytania Dzieciom słuchali opowieści czytanych przez rodziców, dziadków, nauczycieli i inne zaproszone osoby.

  3.  uczestniczyli w akcjach: „Bookcroossing – krążąca książka” i „Zaczytana ławeczka” polegających na dzieleniu się z innymi swoimi książkami. Uczniowie mogli przynosić do szkoły nieprzydatne im książki, zostawiać je na specjalnej półce, brać z niej lektury, czytać je i przekazywać dalej.

  4. mogli składać propozycje zakupu książek do biblioteki na specjalnej karcie zatytułowanej „Biblioteczne życzenia”.

  5. zapoznać się z ciekawymi książkami w ramach prezentacji oferty Taniej Książki.

  6. mogli również oglądnąć wystawę autografów sławnych ludzi (muzyków, pisarzy, polityków, sportowców i in.) zatytułowaną Moje hobby, moja pasja, mój konik…”.

   

  Zdjęcia można oglądnąć w „Albumie fotograficznym”.

   

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  21 listopada w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas: IV, V i VII,VIII, jak również III gimnazjum. Po podliczeniu głosów przez Szkolną Komisję Wyborczą największą ilość głosów otrzymali:

  Eliza Łysiak  172 głosy,

  Mikołaj Kaczmarek  140 głosów,

  Amelia Najda  138 głosów,

  Oliwia Bok  137 głosów,

  Agnieszka Szczepaniak  127 głosów,

  Natalia Gurdak  123 głosy,

  Oliwia Gliniecka  118 głosów,

  Adam Zienkowicz  116 głosów,

  Martyna Furmaniak  115 głosów,

  Julianna Kuryś  107 głosów.

  Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w wyborach, uczniom, nauczycielom za oddane głosy, a zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy owocnej pracy.

 • Śniadanie Daje Moc

  Śniadanie Daje Moc

  W dniu 8 listopada 2018 roku uczniowie klasy 2 b  już po raz drugi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” Wspólne śniadanie w naszej klasie poprzedziły zajęcia o zdrowym odżywianiu się oraz znaczeniu witamin w naszej diecie. Uczniowie z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyli w podjętej akcji. Każde z dzieci przyniosło z domu zdrowe produkty i z nich wspólnie w klasie wykonaliśmy przepyszne kanapki. Było zdrowo i kolorowo. Dzieci starały się by ich kanapki były jak najpiękniejsze. Udział w akcji „Śniadanie daje moc” przyczynił się nie tylko do zwiększenia świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania, ale również stał się wspaniałą zabawą.  

 • Wolność

  Klip nagrany podczas próby do karaoke niepodległościowego. 

  Śpiewają: Zuzanna Matusiak, Amelia Najda, Agnieszka Szczepaniak, Eliza Łysiak, Julia Półtorak, Oliwia Bok, Patrycja Bartkowiak

 • Karaoke Niepodległościowe w SP w Dąbrówce Wlkp.

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w karaoke niepodległościowym w Szkole Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej. Uczennice naszej szkoły Patrycja Bartkowiak, Oliwia Bok, Amelia Najda, Agnieszka Szczepaniak, Eliza Łysiak, Julia Półtorak, Zuzanna Matusiak przewodniczyły wspólnemu chóralnemu wykonaniu najpopularniejszych pieśni legionowych i patriotycznych.

 • Konkurs "Ojczyzno ma"

  Konkurs "Ojczyzno ma"

  Diecezjalna Akcja Katolicka już po raz dziewiąty zorganizowała konkurs „ Ojczyzno Ma” z wiedzy patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych z całej diecezji. Jest to konkurs z wiedzy o ojczyźnie, Kościele i regionie. W tym roku był on szczególny, bo świętowaliśmy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego i kuratora oświaty - Ewy Rawy.

  ZOBACZ GALERIĘ

  Zmagania odbyły się 9 listopada w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

  W konkursie wzięło udział 3 uczniów :

  Jędrzej Górawski kl: VIII a ( opiekun E. Krzywak)

  Mikołaj Kaczmarek kl: VIII a (opiekun E. Krzywak)

  Adam Zienkowicz kl: VIIa (opiekun B. Zaremba)

  wyłonionych w etapie szkolnym zorganizowanym przez Parafialny oddział Akcji Katolickiej..

  Dwóch z nich weszło do finału ( 10  najlepszych po części pisemnej).

  Finaliści: Adam Zienkowicz, Jędrzej Górawski

  W finale Adam Zienkowicz zajął III miejsce, a Jędrzej Górawski VI miejsce.

  W konkursie wzięło udział 51 uczniów z całej diecezji.

  Gratulacje.

   

 • Szkoły dla Niepodległej

  Szkoły dla Niepodległej
  09.11.2018

  SZKOŁY DLA NIEPODLEGŁEJ

  9 listopada o 11:11 włączyliśmy się do akcji Rekord dla Niepodległej i wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w dwóch grupach, klasy od I - V oraz klasy od VI do III gimnazjalnej udali się do CKZiU na Piknik Wojskowy. Przejście z naszej szkoły na ulicy Sportowej zabezpieczyła OSP Zbąszynek. Na miejscu czekali na nas uczniowie klas mundurowych, którzy oprowadzali dzieci po kolejnych atrakcjach. Mogliśmy obejrzeć kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, karabiny. W dalszej kolejności zwiedziliśmy wystawę obrazów pana P.Basińskiego. Na końcu czekała na wszystkich pyszna grochówka oraz pączki. 

  Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zadbali o to, żeby ten dzień pozostał w pamięci dzieci na długo.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

   

 • Zajęcia otwarte w kl. Ia

  Zajęcia otwarte w kl. Ia

  Dnia 6 listopada w kl. Ia odbyły się zajęcia otwarte rodziców. Tematem zajęć był: Dzień Niepodległości w związku z rocznicą jaką obchodzimy 11 listopada. Celem zajęć było kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych oraz uczuć przywiązania i miłości do Ojczyzny. Po krótkim powitaniu, przedstawieniu celu zajęć i odśpiewaniu Hymnu, wszyscy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w realizację przygotowanych zajęć. Dzieci wraz z rodzicami wykonywali symbole narodowe, kotyliony i dekorację do klasy. Forma spotkania podobała się przybyłym rodzicom, gdyż mieli możliwość bliższego poznania się i integracji.

  Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w Albumie fotograficznym.

 • Gra Miejska "Droga do Wolności"

  Gra Miejska "Droga do Wolności"

  Gra miejska – „Drogi do Wolności”

   

  Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  17 października 2018 r. nasza szkoła zorganizowała  grę miejską  „Drogi do Wolności”.  Specjalnie z tej okazji gościliśmy  5 szkół –  szkoły podstawowe z Dąbrówki Wlkp., Kosieczyna, Łagowa, Toporowa i Sieniawy Lubuskiej.

  Trzy osobowe drużyny wraz z opiekunami rozbiegły się aby wykonać różnorodne zadania w ośmiu punktach naszego miasta oraz  Kosieczyna.  Uczniowie musieli m.in. rozpoznać i zaśpiewać jedną z pieśni legionowych, odgadnąć zaszyfrowane alfabetem Morsea hasło, jak najszybciej ułożyć flagę Polski, ułożyć chronologicznie wydarzenia z okresu Polski międzywojennej oraz napisać test z wiedzy patriotycznej.  Wszystkie konkurencje prowadzili harcerze ze ZD ze Zbąszynka, którym bardzo dziękujemy!!!!!!

  Najlepszą z drużyn okazała się grupa uczniów z Łagowa, II miejsce zdobyli uczniowie z naszej szkoły a III miejsce przypadło Dąbrówce Wlkp.

  GRATULACJE!!!!

  Po zakończeniu gry odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród, których sponsorami był Burmistrz Zbąszynka, OSiR,  Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Zbąszynku oraz Rada Rodziców naszej szkoły. 

  Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy!!!!

  Zapraszamy do galerii zdjęć…

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zbąszynku
  ul.Sportowa 1
  66-210 Zbąszynek
 • 683849445

Galeria zdjęć