• Projekt eTwinning ‘My neighbourhood - my town’.

Nowa galeria Projekt eTwinning ‘My town - my neighbourhood’ została dodana do albumu fotograficznego

W ramach Dni Języków Obcych klasy 2 a, 2 b, 2 c, 3 a, 3 b oraz 3 c przystąpiły do międzynarodowego projektu eTwinning  ‘My neighbourhood - my town’. Dzieci wykonały plakaty na których zamieściły mapy przedstawiające ich miasto wraz z opisem najważniejszych miejsc w języku angielskim. Partnerami projektu były takie kraje jak: Turcja, Hiszpania oraz Niemcy. Nawiązana została korespondencja z poznanymi szkołami oraz prowadziliśmy wymianę doświadczeń na platformie TwinSpace. Dzięki projektowi mogliśmy poznać kulturę, zwyczaje i tradycje innych krajów uczestniczących w projekcie.

• Informacja dla rodziców pierwszoklasistów.

Wyprawka pierwszoklasisty

rok szkolny 2021/2022

Podpisane przybory, które będą w szkole na półce:

• plastelina
              • farby plakatowe, 3 pędzelki różnej grubości, kubek
              • podkładka na ławkę
              • kredki
              • blok rysunkowy biały i kolorowy
              • blok techniczny biały i kolorowy
              • 3 teczki formatu A4 (na gumkę) podpis

DNI JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 17 – 21 maja 2021 r. w naszej szkole odbyły się Dni Języków Obcych.

Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego (p. Monika Kaczor, p. Agnieszka Bartkowiak, p. Lucyna Ciółko, p. Szymon Pieńkowki oraz p. Agnieszka Myślicka,) zorganizowali dla uczniów klas 4 – 8 konkursy wiedzy na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

Zwycięzcami konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych zostali:
              1.Adrian Ziobro kl.4C
              2.Amelia Jakimczuk kl.7C
              3.Dominik Łeszyk kl.5A i Andrzej Sommer kl.5A

Natomiast finalistami konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zostali:
              1. Amelia Kosicka kl.8A
              2. Magdalena Kaczmarek kl.8C
              3. Vanessa Juszczyk kl.7C, Róża Bładyko kl.8A oraz Jakub Mazur kl. 8B

Ponad to uczniowie mogli wziąć także udział w konkursie na plakat promujący naukę języka angielskiego i niemieckiego, Dni Języków Obcych lub język angielski i język niemiecki wokół nas.

Spośród przygotowanych plakatów Komisja Konkursowa wyróżniła siedem prac, których autorami są (w kolejności alfabetycznej):
              - Balcer Liliana (kl.7b)
              - Grzeszczak Dorota (kl.5a)
              - Omelczuk Justyna (kl.5a)
              - Omelczuk Magdalena (kl.6a)
              - Sommer Andrzej (kl.5a)
              - Sommer Kinga (kl.7b)
              - Szymkowiak Paweł (kl.4c)

Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania, chętnie brali udział w zaproponowanych przez nauczycieli konkurencjach i wspaniale wywiązali się z powierzonych im zadań. Oko do dziś cieszą plakaty umieszczone w gablotach naszej szkoły.