• Koncert Filharmonii

W walentynkowy poranek (14.02) głośne uderzenia bębnów rozruszało serca naszych uczniów klas 1-3. Koncert pt ,,Bębenek i jego przyjaciele" był kolejnym z cyklu ,,W krainie Pani Muzyki", zaprezentowanym przez Filharmonię Zielonogórską. Dzieci poznały historię tych właśnie instrumentów muzycznych. Panowie grali na bębnach, dzwonkach, kołatkach, marakasie, werblu, kiju deszczowym, różnych grzechotkach afrykańskich, bongosach. Oprócz bębnów muzycy zagrali na gitarze i...tarce do prania. Na koniec orkiestra złożona z naszych dzieci wykonała na instrumentach muzycznych współny utwór. Jak zwykle podziękowanie i uznanie widownia wyraziła gromkimi brawami.

• LEKCJE WOS w URZĘDZIE MIEJSKIM

Jak co roku, 14 lutego br. klasy VIII gościły w Urzędzie Miejskim i uczestniczyły w lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Prelekcje prowadził Sekretarz Gminy Zbąszynek, Zastępca Burmistrza Pan Jan Makarewicz. Zajęcia miały miejsce w pięknie odnowionej sali, w której odbywają się m.in. sesje Rady Miejskiej.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

13 lutego 2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I - III.  W bogatym i różnorodnym repertuarze zaprezentowało się 18 uczestników, których oceniało Jury w składzie: Pani Anna Szczesiak, Pani Monika Kaczor oraz Pani Agnieszka Rucioch. Po wspaniałych występach najmłodszych recytatorów Komisja przyznała kolejno:

I miejsce - Zofia Dzieciątkowska oraz Antoni Kaliński

II miejsce - Hanna Rąk oraz Michalina Burakiewicz

III miejsce - Alicja Halkowicz

wyróżnienie - Liwia Kaczmarek.

Wszyscy Laureaci otrzymali nominację do kolejnego etapu, czyli do prezentacji gminnych. Gratulujemy i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów w poetyckich zmaganiach.