• Znalezione w sieci ...

"Powtórka lekturowa dla każdej klasy"

Drodzy uczniowie, nauczyciele i rodzice!

Internet to niesamowite źródło inspiracji, pomysłów i gotowych pomocy dla każdego z nas. Tym razem zapraszamy do skorzystania z różnych gier, zabaw, quizów oraz innych materiałów przydatnych podczas omawiania lektur szkolnych, a wszystko to dzięki uprzejmości autorki tego materiału Pani Dominiki Koźlak, bibliotekarki SP nr 5 w Tarnowskich Górach.

"Powtórka lekturowa dla każdej klasy" - link

Polecamy również wirtualną stronę biblioteki szkolnej SP nr 51 w Lublinie, na której znajdziecie linki do filmowych ekranizacji lektur szkolnych (bezpłatne i płatne).

Ekranizacje lektur szkolnych - link

Barbara Wolny i Beata Mielniczuk

• Baranek po Wielkanocy

Tym razem uczniowie klas 1 i 2 w naszej szkole, starali się w ramach kolejnych lekcji religii, przyprowadzić Baranka wielkanocnego na piękną wiosenną łąkę i nam go zaprezentować. Troszkę spóźnił się nasz Baranek, ale w okresie wielkanocnym zdążył do nas zawitać. W kalendarzu, czas radości wielkanocnej, liczy sobie aż 50 dni. Życzymy sobie, aby w naszych sercach, wielkanocna radość trwała dłużej a nawet zawsze. Uczniowie i pani katechetka Krystyna Antczak

• 23 kwietnia - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

„Czerwona róża i książka dla przyjaciela”

„Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” – mówi stare przysłowie.

Książka i czerwona róża – to symbole Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w Paryżu, w 1995 roku, podczas Konferencji Generalnej UNESCO.

• Wielki Tydzień w otwartym zeszycie

Uczniowie klas 1 - 4 w naszej szkole, w ramach lekcji religii, ale w domu, przygotowywali się do Wielkanocy poznając najważniejsze dni Wielkiego Tygodnia. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, to dni bardzo bogate w treści religijne. Zwykle po lekcji w szkolnej klasie, zamykamy swoje notatki i dziecięce rysunki w zeszycie. Dzisiaj otwieramy swoje zeszyty i dzielimy się z Wami pięknem naszych prac. Uczniowie i pani katechetka Krystyna Antczak

• Darmowa książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci

Przedstawiamy darmową książkę elektroniczną, którą stworzono z myślą o najmłodszych. Ilustracje do niej wykonała Ewa Podleś, którą znacie z innych książeczek dla dzieci.

Książka przeznaczona jest również dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć dzieciom w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny, czym jest koronawirus i co należy robić, aby się przed nim ustrzec.