• Projekt eTwinning - My mother

W ramach Dni Języków Obcych dzieci z klas I-III wzięły udział w międzynarodowym projekcie z okazji Dnia Mamy. Uczestniczyły w nim dzieci z 26 miast, miasteczek, dzielnic Litwy oraz  z 13 obcych krajów (Anglia, Rosja, Estonia, Kazachstan, Ukraina, USA, Irlandia, Serbia, Nowa Zelandia, Francja, Polska oraz Norwegia).

Projekt polegał na wykonaniu portretu swojej mamy dowolną techniką plastyczną wraz z opisem w języku angielskim.

Zdjęcia były na bieżąco dodawane przez nauczyciela na grupę na Facebooku: „Mamytė – mano širdelės dalelytė“, którą założyła nauczycielka z Litwy. Są tam również dostępne zdjęcia dzieci z innych krajów.

Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością przedstawiając na ilustracji swoje ukochane mamy. Niektóre mamy przedstawione na dziecięcych portretach były niezwykle realistyczne, tak więc łatwo można było je rozpoznać.

zdjęcia projektu

Lucyna Ciółko

• DNI JĘZYKÓW OBCYCH 2019/2020

21 maja upłynął również termin nadsyłania prac konkursowych z okazji Dni Języków Obcych.

Uczniowie naszej szkoły w klasach IV - VIII wzięli udział w konkursie na plakat pt. „Miejsce warte zobaczenia w krajach niemieckojęzycznych lub anglojęzycznych”.

Podczas wyłaniania zwycięzców brano pod uwagę kreatywność uczniów, wkład włożony w pracę oraz poprawność wykonania zadania.

• Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZBĄSZYNKU

W OKRESIE PANDEMII COVID-19

W okresie pandemii koronawirusa Covid-19 uruchomiona dla użytkowników zostaje jedynie wypożyczalnia.

1. Ograniczony zostaje wolny dostęp do księgozbioru oraz innych przestrzeni bibliotecznych.
              2. Wybrane książki podaje wyłącznie bibliotekarz.
              3. Obsługa czytelników odbywa się przy specjalnie wyznaczonym stanowisku.
              4. Czytelnicy zobowiązani są do bezwzględnego korzystania w bibliotece z maseczek, rękawic ochronnych lub dezynfekcji rąk na wejściu do budynku.
              5. Obsługa czytelników odbywa się pojedynczo (oznacza to, że w danym momencie w bibliotece, oprócz pracowników, przebywać może maksymalnie jeden uczeń/inna osoba). Uczniowie oczekujący przed wejściem do biblioteki zachowują odpowiedni dystans (1,5 – 2 m).
              6. Istnieje możliwość telefonicznego, przez Librusa lub maila zamawiania konkretnych książek, aby w ten sposób uniknąć kolejek. W bibliotece szkolnej na pl. Wolności jest to jedyny sposób wypożyczania.
              7. W związku z tym, że zwracane książki objęte są obowiązkowym okresem kwarantanny (na okres do 3 dni), ogranicza się jednorazową ilość wypożyczanych woluminów do maksymalnie 3 egzemplarzy.
              8.  Do biblioteki mogą przychodzić tylko i wyłącznie osoby zdrowe.
          • Zasady korzystania z biblioteki szkolnej
          • Tydzień Bibliotek - wyniki konkursów

17 maja upłynął termin nadsyłania prac na konkursy zorganizowane z okazji Tygodnia Bibliotek. Szczegółowe wyniki znajdują się w Librusie. Ponadto informujemy, że wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali punkty z zachowania. Dyplomy i upominki zostaną dołączone do świadectw szkolnych.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.

• Maj jak Maryja

Już 10 dzień maja, czas pozdrowić Maryję przy kapliczce. Kapliczka: jest ich tak dużo i są niezykle piękne. Przypominają o miłości Maryi do swych dzieci i o naszej wdzięczności dla Niej. Uczniowie klas 1 - 4 w naszej szkole swą pracą nad kapliczką, już uczcili Matkę Bożą. PRACA, to też MODLITWA, jeśli jest uczciwa i wypływająca z serca. Zapraszamy, zobaczcie nasze kapliczki, może znajdziecie w nich wspomnienie własnego dzieciństwa?. Kto wie? Uczniowie i pani katechetka Krystyna Antczak

• Tydzień Bibliotek

Zgodnie z informacją w Librusie prezentujemy regulaminy poszczególnych konkursów:

1/ Tytuł książki zapisany w formie rebusa.

Jest to konkurs plastyczny, do którego zapraszamy uczniów klas I - IV.

Rebus - to zagadka przedstawiona w formie rysunków i liter. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie wybranego przez siebie tytułu książki za pomocą odpowiednich liter i rysunków. Przygotowaną pracę należy sfotografować i przesłać wraz z imieniem, nazwiskiem i klasą na adres: