• Kartka dla medyka od klasy V A

Klasa V A wzięła udzial w edukacyjnej akcji pt."Kartka dla medyka", której celem bylo wykonanie kartki, laurki, które są podziękowaniem dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycynych za walkę z koronawirusem. Jest to nasze podziękowanie dla naszych cichych bohaterów, którzy w czasie pandemii zapomnieli o sobie. Jest to nasz znak wsparcia, wyraz szacunku, docenienia i zapewnienia, że nigdy nie zapomnimy.

wychowawca

• Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

Szanowni Państwo,
              - w dniach 12.03.2020r. oraz 13.03.2020 w szkole odbędą się wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu,
              - od dnia 16.03.2020r. do 25.03.2020r. szkoła będzie zamknięta.
              Bardzo proszę o sprawdzanie bieżących informacji w dzienniku.
              Czas, w którym zajęcia nie będą odbywały się w szkole nie jest czasem ferii czy wakacji.
              Nauczyciele będą kontaktowali sie z uczniami przez librusa lub inne komunikatory i zadawali materiał do zrealizowania.
              Prosimy również, aby ze względu na konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa dzieci pozostawały w domu, nie spacerowały po ulicach, nie spotykały się z innymi.
              Na ulicach pojawią sie patrole policyjne, które bedą kontrolowały spacerujące dzieci.
              Anna Szczesiak

• Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Szanowni Państwo,

przekazuję poniżej zalecenia Ministra Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące postępowania w związku z ekspansją  wirusa C0VID-19:

Rekomendacje:

1. Należy przestrzegać podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz stosowania ochrony podczas kaszlu i kichania.

2. Apeluje sie do Rodziców, aby nie posyłali do szkoły i przedszkola dzieci, które są przeziębione lub chore.

3. Apeluje się do nauczycieli i innych pracowników, aby chorzy nie przychodzili do pracy.

4. Jeśli dziecko wróciło  z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy niezwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno - epidemiologiczną, zgłosić się na oddział zakaźny lub obserwacyjno - zakaźny.

5 Szkoła nie organizuje wycieczek do krajów, w których wykryto ognisko koronawirusa.

6. Prosi się rodziców o sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) i Ministerstwa Zdrowia.

7. Rodzicu, jeśli masz dziecko do 8 roku życia pamiętaj, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły należy Ci się zasiłek opiekuńczy (art.32 ust.1 lit a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U.2017, poz.1368)

8. Jeśli nikt z Państwa nie miał kontaktu z osobą chorą - nie ma powodów do obaw.