• Projekt eTwinning ‘e-Christmas cards exchange’

Uczniowie klas: 2 c, 3 a, 3 b, 4 a, 4 b, 5 a oraz 6 a wzięli udział w międzynarodowym projekcie ‘e-Christmas cards exchange’ w ramach programu eTwinning.

Realizacja projektu polegała na wykonaniu kartek świątecznych z życzeniami w języku angielskim wykonanych w programie komputerowym lub tradycyjnymi technikami plastycznymi i wysłaniu ich online do partnerów projektu. Tegorocznymi partnerami projektu były szkoły, między innymi z Turcji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Hiszpanii, Rumunii, Gruzji, Polski oraz Ukrainy.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, priorytetu III, dotyczącego rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży, szkoła otrzymała we wrześniu 2020r. środki finansowe na zkup książek w wysokości 15000,00 zł.

Za tę kwotę zakupiono do biblioteki 778 książek, w tym 601 egzemplarzy nowości z zakresu literatury pięknej i  popularnonaukowej, 177 egzemplarzy lektur oraz 25 egzemplarzy płyt CD z nagraniami lektur i beletrystyki.

Wśród publikacji z literatury pięknej znalazly się ksiażki przeznaczone dla każdej grupy wiekowej uczniów szkoły podstawowej:

- dla najmłodszych - bajeczki, wierszyki i baśnie oraz książki wspomagające naukę czytania (klasy 1-2), literatura obyczajowa (w tym opowieści o zwierzętach), przygodowa (w tym powieści detektywistyczne), fantastyczna i historyczna (klasy 3-4),

- dla starszych - literatura obyczajowa (w tym książki o koleżenstwie, przyjaźni, pierwszej miłości i sporcie) przygodowa, fantastyczna i historyczna oraz poradniki (klasy 5-8).

Niebawem na stronie szkoły zostanie umieszczona cała lista zakupionych tytulów książek.

Oto kilka z nich:

1. seria "Już czytam": Pozdrowienia z Marsa, Deszczowe lato, Niezwykla komorak, Sąsiad szpiegi in.,

2. seria "Pies na medal": Apa, Rollek, Morus, Luan i in.,

3. seria "Minecraft": Wyspa, Wypadek, Zaginione dzienniki.,

4. seria "Cynamon": Cynamon i chłopaki, Cynamon i sekrety, Cynamon, kłopoty i ja,

5. Ciasto ze szcyptą nadziei,

6. Sekraty starej szkoły,

7. Klub latających ciotek,

8. O psie, który wrócił do domu,

9. Cudowny chłopak,

10. seria "Niepełka": Niepełka, Niepełka. Moc marzeń, Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni.

Część z tutułów możecie zobaczyć na dołączonych fotografiach.

Książki można już wypożyczać! (w bibliotece na ul. Sportowej od 8 do 14.00, a na pl. Wolności po uprzednim umówieniu się przez Librusa na określonej godzinie lekcyjnej).

Zachęcamy do wpożyczeń na Święta i ferie.

Bibliotekarki

• Kiermasz wirtualny

Co roku, w okresie świątecznym, biblioteka organizuje kiermasze książki. Z uwagi na obecną sytuację, nie ma możliwości zorganizowania takich akcji w szkole.

W związku z tym zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnym kiermaszu książek organizowanym przez Hurtownię i Księgarnię Taniej Książki z Tuliszkowa, z którą szkoła współpracuje od lat. Książki można kupować za pośrednictwem ich sklepu internetowego: www.ksiegarnia-tuliszkow.pl.