• Aktualności

            • Wystawa malarstwa Pani Agaty

              W piątek, 21 września uczniowie uczęszczający na zajęcia artystyczne- malarswo, grupa AC pod opieką Pani Agnieszki Rucioch odwiedzili Galerię Sztuki " Zbąszyneckie Atelier", która mieści się w Dumu Kultury w Zbąszynku, gdzie obejrzeli wystawę malarstwa Pani Agaty Jenczak. Uczniowie podziwiali pejzaże, martwą naturę oraz portrety namalowane przez lokalną artystkę.

          • Wystawa malarstwa Pani Agaty
          • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
            • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

              Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Zbąszynku na inaugurację roku szkolnego 2018/2019 w dniu 3 września br.o godz. 9.15 na plac przed szkołą przy ulicy Sportowej.

              Odwozy po apelu godzina 11.00 - ul. Sportowa

              Dyrekcja

            • WAKACJE !

                   Życzym wszyskim Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły radosnych, wspaniałych,  niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych i beztroskich wakacji.
               Udanego wypoczynku!

                        Dyrekcja szkoły

               

          • WAKACJE !
          • Projekt pisania listów ze szkołą z  Francji
            • Projekt pisania listów ze szkołą z Francji

              7 uczennic z klasy VII b brało udział w projekcie ‘Communicating through letters’w ramach programu eTwinning. Szkołą partnerską, z którą współpracowaliśmy była szkoła z miejscowości Chalonne sur Loire we Francji.

              Celem projektu było nawiązanie znajomości z uczniami z Francji poprzez pisanie listów. Projekt sprzyjał rozwijaniu zdolności komunikowania się w języku angielskim, używania
              go do celów realnej komunikacji oraz pozwalał poznać rówieśników z krajów partnerskich. Ponadto, wzmocnił w uczniach motywację i chęć do nauki języka angielskiego poprzez jego praktyczne zastosowanie. Dzieci pokonywały uprzedzenia , uczyły się tolerancji i otwartości wobec innych kultur oraz języków europejskich. Wzmocniło się w uczniach poczucie własnej wartości poprzez nawiązanie znajomości z dziećmi z innych krajów.

            •  W czwartek 21 czerwca br. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbędzie się podsumowanie roku szkolnego, podczas którego zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla uczniów klas I-VI. Podsumowanie dla klas VII i gimnazjalnych w czwartek  godz. 16:00 podczas konkursu Najlepszy z najlepszych w auli - Pl. Wolności.

               

              Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w  piątek o godzinie  9.30 plac szkolny przy ul. Sportowej, na które serdecznie zapraszamy.

            • Sukcesy w Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

              Drużyna klas gimnazjalnych naszej szkoły w składzie Marcin Kociołek, Julia Lemańska oraz Łukasz Spychała  zajęła I miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drgowego w Świebodzinie jednocześnie stając się reprezentacją powiatu świebodzińskiego w finale wojewódzkim. 

              Ze względów losowych w finale wojewódzkim Julię Lemańską zastąpił zawodnik rezerwowy Nikodem Kulczycki. W finale drużyna wywalczyła znakomite III miejsce. GRATULUJEMY!

          • Sukcesy w Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
          • My picture dictionary - mój słowniczek obrazkowy.
            • My picture dictionary - mój słowniczek obrazkowy.

              W ramach Dni języków – nie tylko obcych klasy najmłodsze 1 a, 1b oraz 2 a wykonały swoje pierwsze słowniczki obrazkowe w języku angielskim a następnie zaprezentowały je na lekcji języka angielskiego. Książeczki dotyczyły takich tematów jak zwierzęta, zabawki, jedzenie, kuchnia, zawody, ciało, ubrania oraz szkoła.

            • Apel z okazji Dni języków - nie tylko obcych.

              30 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu, podczas którego zostały podsumowane obchody Dni języków – nie tylko obcych. Na apelu miło nam było gościć – burmistrza Wiesława Czyczerskiego, przedstawiciela Rady Rodziców – Stanisława Górawskiego, oraz Dyrekcję szkoły. W czasie apelu uczniowie mieli możliwość obejrzenia relacji z obchodów Dni języków, a także uczestniczyli w części artystycznej, podczas której zaprezentowały się uczennice Karolina Chybin , Alicja Kalińska i Patrycja Spychała. Apel był przede wszystkim okazją do wręczenia nagród uczestnikom konkursów:

              KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH:

              KLASY IV-VI

              I miejsce: Julianna Kuryś (VB)

              II miejsce: Amelia Kosicka (VA)

              III miejsce: Eliza Łysiak (VIB)

               

              KLASY VII, I, II GIMNAZJUM

              I miejsce: Szymon Nawracała IID

              II miejsce: Aneta Tratwal IIA

              III miejsce: Joanna Wróblewska IID

               

              KONKURS WIEDZY O POLSCE

              KLASY IV-VI
              I miejsce: Kacper Minta IV B

              II miejsce: Szymon Olender VB

              III miejsce: Laura Białasik IVC

               

              KLASY VII, I, II GIMNAZJUM

              I miejsce:  Marcin Kociołek IIIB

              II miejsce: Patryk Grzegorek IIIC

              III miejsce: Karolina Buśko IID

               

              KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

              KLASY IV-VI

              I miejsce: Adam Zienkowicz VIA

              II miejsce: Amelia Jakimczuk IVC

              III miejsce: Kacper Minta IVB

               

              KLASY VII, I, II GIMNAZJUM

              I miejsce: Wiktor Szymański IIIC

              II miejsce: Kacper Ławrynowicz  IIA

              III miejsce: Mikołaj Wittholz IIIC

               

              Niezwykle przyjemnym akcentem podsumowującym apel był wspólny taniec, ale także możliwość skosztowania smacznych potraw w kawiarence, która serwowała regionalne dania krajów europejskich. Dodatkowo podczas apelu można było obejrzeć słowniczki obrazkowe w języku angielskim wykonane przez dzieci z klas 1 a, 1b oraz 2 a w ramach Dni języków – nie tylko obcych. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji  z apelu.

               

              Zespół Języków Obcych

          • Apel z okazji Dni języków - nie tylko obcych.
          • Projekty oraz prezentacje multimedialne z okazji Dni języków - nie tylko obcych.
            • Projekty oraz prezentacje multimedialne z okazji Dni języków - nie tylko obcych.

              Od 16 do 23 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dni języków - nie tylko obcych, które stały się już tradycją. Obchodzimy je aby podkreślić zalety językowej różnorodności Europy oraz propagować uczenie się języków obcych. W tych dniach bardziej niż na co dzień uświadamiamy sobie jak ważna jest i ile korzyści przynosi nauka języków obcych. Język jest „mostem do innych ludzi”. Dni języków łączą elementy nauki i zabawy oraz stanowią niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

            • Wszyskiego najlepszego

              dla wszytskich Dzieci

              dla tych małych i tych dużych

              Uśmiechu i wielu radości!!! 

               

               

               



               

          • Konkursy w ramach Dni języków - nie tylko obcych.
            • Konkursy w ramach Dni języków - nie tylko obcych.

              W ramach Dni języków – nie tylko obcych odbywały się liczne konkursy.

              W dniu 16 maja odbyły się dwa konkursy a mianowicie Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas siódmych oraz
              2 i 3 gimnazjum oraz Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla klas 4-6.

              17 maja został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klasy 4 - 6. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Na 20 zadanych uczniom pytań najtrudniejszymi okazały się pytanie o datę ponownego zjednoczenia Niemiec oraz
              o flagę Szwajcarii. Uczniowie mieli do wyboru trzy możliwe propozycje: a) flaga Szwajcarii ozdobiona jest kołem b) ma takie same kolory jak flaga Polski c) ma takie same kolory jak flaga Niemiec. Oczywiście poprawna odpowiedź to b – ma takie same kolory jak flaga Polski. Większość uczniów twierdziła, że flaga jest ozdobiona kołem. Najwyraźniej pomylili flagę Szwajcarii, z flagą Ja

            • WYCIECZKA FROMBORK-TRÓJMIASTO-MALBORK

               

               

              W dniach 8 - 11 maja 44 osobowa grupa uczniów klas siódmych wyruszyła na autokarową wycieczkę. Opiekę  sprawowali nauczyciele -  wychowawcy wraz z rodzicami. Rodzic ucznia z klasy integracyjnej również chętnie służył pomocą.

              Pierwszego dnia po wielogodzinnej podróży wystarczyło nam sił, by zwiedzić Frombork – miasto na Warmii, w którym przez wiele lat pracował  wielki polski astronom Mikołaj Kopernik. Na Wzgórzu Katedralnym podziwialiśmy piękną gotycką katedrę z najcenniejszymi zabytkami sztuki sakralnej. Naszą ciekawość wzbudziła najwyższa budowla – dzwonnica z wahadłem Foucaulta służącym do obserwacji ruchu wirowego Ziemi.

              Drugi dzień spędziliśmy w Gdańsku. Na Westerplatte  - w miejscu, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa przeżyliśmy ciekawą lekcję historii o bohaterskiej obronie półwyspu przed hitlerowskim atakiem na nasz kraj. Zobaczyliśmy cmentarz poległych żołnierzy polskich, którzy bronili się dzielnie przed niemieckim najeźdźcą, ruiny koszar i wartowni oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża. Następnie odkrywaliśmy uroki pięknej gdańskiej starówki. Spacerowaliśmy Drogą Królewską (od Bramy Wyżynnej po Dwór Artura i Zieloną Bramę). Oglądaliśmy najpiękniejsze kamienice  przy ul. Mariackiej, fontannę Neptuna, nabrzeże Motławy ze słynnym Żurawiem – średniowiecznym dźwigiem portowym. Ogromne wrażenie zrobiło na nas Europejskie Centrum Solidarności, bowiem okazało się nowoczesnym sposobem na przedstawienie naszej najnowszej historii (tego co działo się w kraju w drodze do niepodległej Ojczyzny). Udało nam się zwiedzić stadion PGE ARENA. W Gdańsku Oliwa podziwialiśmy z autokaru piękne ogrody.

              Następnego dnia pojechaliśmy do Gdyni, gdzie spacerowaliśmy reprezentacyjną ulicą Skwerem Kościuszki będącą głównym miejscem rozrywki i wypoczynku. Mogliśmy zobaczyć okręt wojenny Błyskawicę, zwiedziliśmy statek – pływające muzeum „Dar Pomorza”. Spacerując odczuwaliśmy bliski kontakt z morzem, co nas bardzo cieszyło. Byliśmy też w Sopocie.  Spacerowaliśmy po molo z dala od zgiełku miasta.

              W ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku, jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy. Jego wielkość i historia zrobiła na nas ogromne wrażenie. Spacerując po wnętrzach zamku, oglądaliśmy ciekawe ekspozycje np. broni, biżuterii czy bursztynu. Zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń z bagażem nowej wiedzy i życiowych doświadczeń  wróciliśmy do domu, by dzielić się wrażeniami i wspomnieniami z innymi. Ujrzeliśmy bowiem na własne oczy piękno i bogactwo ciekawego zakątka ojczystej ziemi pozostawione przez poprzednie pokolenia. W warunkach  pozaszkolnych uczyliśmy się samodzielności, współżycia w grupie a także odpowiedzialności za siebie i innych.

              Zdjęcia z wycieczki znajdują się w albumie fotograficznymsmiley

               

          • WYCIECZKA FROMBORK-TRÓJMIASTO-MALBORK
          • Konkurs "Ojczyzno Ma"
            • Konkurs "Ojczyzno Ma"

              Dnia 16 maja odbył się etap szkolno-parafialny konkursu „Ojczyzno Ma”.

              Celem konkursu jest krzewienie treści religijno-patriotycznych wśród młodego pokolenia z zakresu wiedzy o ojczyźnie, Kościele i regionie. Głównym organizatorem konkursu jest Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.

              ZOBACZ GALERIĘ Z WYDARZENIA

            • 01.06.2018 - dzień wolny od zajeć dydaktycznych

               

              Zgodnie z Zarządzeniem nr 3/2017 Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zbąszynku

              w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018 oraz

              na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji  Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U.2002.46.432), informujemy, że w dniu 01.06.2018 r. w naszej szkole odbywają się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

               

                                                                                                                             Dyrekcja szkoły

          • 01.06.2018 - dzień wolny od zajeć dydaktycznych
          • DNI ZDROWIA I EKOLOGII
            • DNI ZDROWIA I EKOLOGII

              Jak co roku, pod koniec kwietnia obchodziliśmy Dni Zdrowia i Ekologii w klasach I-III. Zespół nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowania ( Beata Bok, Agnieszka Rucioch, Julita Marciniak), przygotował wiele atrakcyjnych zajęć. We wtorek mogliśmy uczestniczyć w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy III d - W zdrowym ciele zdrowy duch. W tym dniu spotkaliśmy się również z paniami dietetyczkami, które pokazały dzieciom prezentację nt. zdrowego żywienia oraz zachęciły do spożywania zdrowej żywności częstując dzieci zrobionymi przez siebie ciasteczkami. W środę klasa I a zaprezentowala się w przedstawieniu "O brudnym Kopciuszku", zachęcając dzieci do regularnego dbania o czystość. Po przedstawieniu nastąpiła degustacja przygotowanych wcześniej przez dzieci wiosennych kanapek. Czwartek był dniem podsumowań naszych działań. Odbyła się Olimpiada Zdrowia, w której uczestniczyli uczn

            • Wycieczka do Wrocławia

               Uczestnicy projektu unijnego wezmą udział w dniu 9 czerwca 2018 r. w wycieczce do Wrocławia, celem jej będzie odwiedzenie ZOO i HYDROPOLIS. Wycieczka edukacyjna organizowana jest przez Fundację ADAGIO i naszą szkołę.  Uczniowie proszeni są o zapoznanie się z regulaminem i zabranie ze sobą ,,kieszonkowego, zozostałe koszty pozostają po stronie organizatorów.

              Zapraszam Szkolny Koordynator Projektu

              Urszula Szymkowiak

               

               

              REGULAMIN WYCIECZKI

              w ramach projektu pn. „Kompetencje informatyczne i umiejętność wykorzystania TIK szansą na lepszą przyszłość”.

              Zasady zachowania się na wycieczkach, zajęciach szkolnych w terenie, obozach szkolnych.

              1.  Każdy uczestnik wycieczki szkolnej ma obowiązek:

              - godnie reprezentować swoim zachowaniem szkołę,

              - postępować zgodnie z zasadami statutowymi oraz naukami i postawami propagowanymi przez Patrona Szkoły,

              - bezwzględnie stosować się do wszystkich poleceń kierownika wycieczki, opiekuna lub przewodnika,

              - przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się środkami komunikacji zbiorowej,

              - punktualnego zgłaszania się na miejsce zbiórki znajdujące się w pobliżu szkoły, które wyznacza nauczyciel oraz powrotu z całą grupą do szkoły lub na miejsce zbiórki, z którego wyruszył na wycieczkę (o ile umowa pisemna z rodzicami nie stanowi inaczej),

              - kulturalnego zachowania się we wszystkich miejscach pobytu grupy takich jak: środki komunikacji zbiorowej, kina, teatry, muzea, galerie i in.

              - stosowania się do sygnalizacji świetlanej na ulicach/trasach wycieczki i przechodzenia tylko w oznaczonych miejscach,

              - kasowania biletów (o ile nie posiada biletu okresowego) w środku komunikacji zbiorowej oraz pokrywania kosztów za bilety wstępu (o ile przyjęte zasady konkretnej wycieczki nie stanowią inaczej),

              - posiadania w czasie wycieczki aktualnej legitymacji szkolnej,

              - natychmiastowego zgłoszenia opiekunowi grupy zdarzenia zagrażającemu bezpieczeństwu (zdrowiu, życiu) uczestników wycieczki,

              - w przypadku zgubienia się oczekiwania w miejscu, w którym spostrzegł, że odłączył się od grupy (jeśli to możliwe podjąć próby skontaktowania się telefonicznie z którymś z uczestników wycieczki bądź opiekunem) lub zgłosić się do policji, straży miejskiej, TOPR-u, GOPR-u
              i poprosić o pomoc,

              - bezwzględnie przestrzegać uwag gospodarzy terenu gościnnego.

              2. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania programu dnia - ustalonych godzin: zbiórki, pobudki, który ogłaszany jest przez kierownika wycieczki w formie ustnej.

              3. Wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach programowych.

              4. Za wszelkie szkody spowodowane z winy uczestnika w czasie wycieczki odpowiedzialność ponosi uczestnik i/lub jego opiekun prawny.

              5. Zakazy:

              - surowo zabrania się samowolnego oddalania się od grupy uczestnikom wycieczki poza teren miejsca pobytu bez zgody kierownika, opiekuna wycieczki, który odpowiada
              za bezpieczeństwo grupy,

              - surowo zabrania się palenia tytoniu, spożywania alkoholu i korzystania z innych używek, zarówno w czasie podróży jak i w miejscu docelowym.

              6. Za naruszenie zasad regulaminu wycieczki uczeń poniesie konsekwencje przewidziane
              w obowiązującym WSO, może być wobec niego zastosowana kara ujęta w zapisach statutowych i regulaminie szkoły.

              7.  Wycieczka może zostać przerwana bez względu na poniesione przez młodzież koszty
              w przypadku:

              a) powszechnej niesubordynacji uczestników wycieczki

              b) odmowy odebrania uczestnika, który naruszył punkt 9, przez jego rodziców bądź opiekunów prawnych

              c) zewnętrznych warunków umożliwiających dalsze prowadzenie wycieczki i/lub zagrażających bezpieczeństwu grupy

              8. Uczeń może być zwolniony po zakończeniu wycieczki w innym miejscu niż wyznaczy nauczyciel tylko na pisemną prośbę jego rodziców.

              9. Rezygnacja z udziału w wycieczce jest możliwa najpóźniej na dwa dni przed jej planowanym terminem. W przypadku nieuzasadnionej ważnymi przyczynami (np. choroba, zdarzenie losowe, itp.) rezygnacji uczestnika z udziału w wycieczce po wskazanym wyżej terminie, rodzic lub opiekun prawny zostanie obciążony kosztami za jej przygotowanie i organizację w części przypadającej na jednego uczestnika.

               

               

          • Wycieczka do Wrocławia
          • Konkurs na najzdolniejszego uczestnika projektu ,,Kompetencje informatyczne i umiejętność wykorzystania TIK szansą na lepszą przyszłość"
            • Konkurs na najzdolniejszego uczestnika projektu ,,Kompetencje informatyczne i umiejętność wykorzystania TIK szansą na lepszą przyszłość"

              Konkursu na najzdolniejszego uczestnika projektu

              „Kompetencje informatyczne i umiejętność wykorzystania TIK szansą na lepszą przyszłość”

              w zakresie kompetencji informatycznych i cyfrowych

              Informujemy, że w dniu 10 maja 2018 roku rozpoczął się proces wyłonienia 10-ciu zwycięzców w konkursie na najzdolniejszego uczestnika projektu „Kompetencje informatyczne i umiejętność wykorzystania TIK szansą na lepszą przyszłość”. Uczestnikami projektu są uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. II Armii Wojska Polskiego w Zbąszynku. W konkursie bierze udział 110 uczniów - uczestników projektu.

            • Znamy Mistrza Ortografii!

              Do VI edycji Międzyszkolnego Dyktanda „Połam pióro” przystąpiło 14 uczestników ze wszystkich szkół gminy Zbąszynek. 

              GALERIA ZDJĘĆ 

              W tym roku tekst przygotowany przez polonistkę Annę Szulc dotyczył muzyki. Znalazły się więc takie pułapki ortograficzne jak: hiperdźwiękowe ekstradokonania, chordofony, rzępolenie, a także: chandra, śmichy-chichy, czy paręsetzłotowe stypendium. W skład jury wchodziły: Pani Anna Szulc, Pani Edyta Urbanek i Pani Iwona Półtorak. Niestety, nikomu nie udało się napisać bezbłędnie. Najlepiej jednak poradziła sobie i zdobyła tytuł Mistrza Ortografii KORNELIA SMOGUR z klasy III b gimnazjum. Wicemistrzem Ortografii został KAMIL FIRGANEK, uczeń pierwszej klasy Technikum Leśnego w Rogozińcu, natomiast II Wicemistrzem Ortografii została MAJA UTRATA, uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkopolskiej. Serdecznie gratulujemy! Spotkanie uświetnił swoim wykładem na temat retoryki profesor Tadeusz Zgółka, przedstawiciel Rady Języka Polskiego, która objęła konkurs honorowym patronatem. Nagrody dla zwycięzców ufundował Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jan Mazur oraz Rada Rodziców naszej szkoły. O część artystyczną dyktanda zadbała Pani Elżbieta Szymańska oraz Pan Michał Łysiak, pod kierunkiem którego wystąpili: Patrycja Spychała, Amelia Olejniczak, Eliza Łysiak, Mikołaj Wittholtz i Wiktor Szymański.

          • Znamy Mistrza Ortografii!
          • Lekcja języka angielskiego w Dziennym Domu "Senior - Wigor" w Zbąszynku
            • Lekcja języka angielskiego w Dziennym Domu "Senior - Wigor" w Zbąszynku

              „Senior – znaczy wigor”

              Majowa środa okazała się okazją do międzypokoleniowego spotkania pomiędzy pełnymi wigoru seniorami gminy Zbąszynek, a młodzieżą naszej szkoły. To, co skłoniło nas do spotkania, to pasja do nauki języka, ale także chęć wzajemnego poznania. Wspólna lekcja języka angielskiego miała służyć integracji i dobrej zabawie. Uczniowie kółka języka angielskiego przygotowali nietypową lekcję, w której wcielali się w bajkowe postacie, odgrywali nauczycielskie role, a wszytko po to aby włączyć seniorów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i rozrywkę. Na to właśnie liczyli młodzi i się nie zawiedli. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z dużym zapałem podejmowali się rozwiązania łamigłówek językowych. Dziękujemy i wyrażamy nadzieję na więcej wspólnych spotkań z językiem obcym.