Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Konkurs poetycki "Ojczyzna to kraina, która się w sercu zaczyna"

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zgłoszenie swoich wierszy do konkursu. Wybranie jedynie czterech utworów nie było dla jurorów rzeczą łatwą. Każda z prac była świadectwem talentu, wrażliwości oraz mądrego patriotycznego nauczania – w szkole i w domach. 
  Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria zawarte w regulaminie konkursu, jury w składzie: Anna Szulc, Edyta Urbanek, Iwona Półtorak, Alina Dzieciątkowska postanowiło nagrodzić następujące osoby: 
  Kacpra Mintę z kl. Vb, Julię Sołtysik z kl. VIb, Amelię Najdę z kl. VIIIb oraz Katarzynę Paszak z kl. III gimnazjum.
  Nagrodzone wiersze zostaną opublikowane w okolicznościowym tomiku poezji wydanym przez Gminę Zbąszynek. 

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, doceniając ich zaangażowanie i podjęcie poetyckiego wyzwania. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach poetyckich.

  Wierzymy w możliwości twórcze każdego dziecka, idąc za słowami poetki Danuty Wawiłow: „Poetą jest każdy. Nawet jeśli nie ma o tym pojęcia. Poetą – i to wspaniałym – jest każde dziecko (…) Bo poezja to nie to, co się kurzy na bibliotecznych półkach, tylko to, co masz w sobie i co widzisz wokół siebie. Twój własny, niepowtarzalny, odrębny świat. Nikt nie jest w stanie zobaczyć tak jak ty. I nikt tak o nim nie napisze. Tylko ty możesz to zrobić. Im więcej człowiek ma w sobie, tym piękniejsze może pisać wiersze”

   

  „Moja mała ojczyzna”

   

  Moja mała  ojczyzna

  to ziemia żyzna,

  gorące słońce

  i dzieci śmiejące.

  Każdy Polak historię zna

  i wie, że odbiliśmy się od dna.

  Po 123 latach niewoli

  odzyskiwaliśmy siły powoli.

  Nasi dziadkowie dzielnie walczyli,

  abyśmy na mapie znów byli.

  Wielu z nich poległo,

  wielu także pomogło.

  Dziś już o tym zapominamy,

  poświęceń swych bliskich nie pamiętamy.

  Brak szacunku też się zdarza

  co nie potrzebuje komentarza.

   

  Katarzyna Paszak

  Klasa 3b (gimnazjum)

   

   

   

  Zbąszynek – moja mała ojczyzna

   

  Zbąszynek – mały, lecz kochany

  czysty i zadbany.

   

  Zbąszynek – kolejowy, lecz

  od kilku lat, także i meblowy.

   

  Zbąszynek – na właściwym torze,

  a jak trzeba też pomoże.

   

  Zbąszynek – Neu Bentschen kiedyś zwany,

  przez dawnych mieszkańców często odwiedzany.

   

  Zbąszynek – Region Kozła bracie!

  Kotkowiaków też tutaj spotkacie.

   

  Zbąszynek – Ojczyzna mała, lecz kochana

  przez całe życie uwielbiana.

   

  Kacper Minta, kl. Vb

   

   

   

  ,,Ojczyzna to kraina, która się w sercu zaczyna’’

   

  Widzę ją w każdym człowieku,

  gdy w tramwaj miejski wsiadam.

  W każdym małym kwiatku,

  gdy na łące cicho siadam.

   

  Zamykam oczy, wyciszam ton,

  czuję wolność oddychającej Ziemi.

  W której zawsze odnajdę dom,

  pośród rodaków i swoich korzeni.

   

  I wiem, że zawsze mogę tu wrócić,

  pomimo błędów, pomyłek i burz.

  Gdy wszystkie drogi zdołam pogubić,

  do kraju znajdę usłaną wśród róż.

   

  W moim sercu już na wieki

  Polska moc, siła i walka.

  Do czasu gdy opadną powieki,

  gdy zagra cicho kołysanka.

   

  Amelia Najda, kl. VIIIb

   

   

  Jestem Polką

   

  Jestem Polką

  w Polsce żyję

  tu mijają

  moje dziecięce chwile

  chcę się uczyć, bawić, śpiewać

  tańczyć i chodzić po drzewach

  tu dorosnę

  zacznę pracę

  w Polsce ciekawe rzeczy zobaczę

  chcę kąpać się w morzu

  chodzić po górach

  chcę zbudować dom na Mazurach

  chcę spotkać smoka na Wawelu

  marzę by poznać przyjaciół wielu

  chcę dotknąć szczytu Pałacu Kultury

  chcę wznieść się na białym orle po same chmury

  będę hodować tulipany biało-czerwone

  i burzyć mury nieprzeniknione

  bo jestem Polką

  i w Polsce żyję

  tutaj chcę spędzić

  najlepsze chwile

   

  Julia Sołtysik, kl. VIc

   

   

   

   

 • Akcja- Zbąszynecki Dzień bez samochodu

  Akcja- Zbąszynecki Dzień bez samochodu

  W sobotę na jeziorku Koźlarskim miało miejsce wydarzenie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu- Zbąszynecki Dzień bez samochodu. Uczniowie z naszej szkoły pod opieką Pani Małgorzaty Czaczyk, Agnieszki Rucioch, rodziców również przyłączyli się do tej akcji. Polegała ona na pokonaniu rowerem odcinka ( jeziorko Koźlarskie- Kosieczyn ) oraz marszu wokół jeziorka. Po zakończeniu imprezy na wszystkich czekał poczęstunek oraz niespodzianka.

 • Wystawa malarstwa Pani Agaty

  Wystawa malarstwa Pani Agaty

  W piątek, 21 września uczniowie uczęszczający na zajęcia artystyczne- malarswo, grupa AC pod opieką Pani Agnieszki Rucioch odwiedzili Galerię Sztuki " Zbąszyneckie Atelier", która mieści się w Dumu Kultury w Zbąszynku, gdzie obejrzeli wystawę malarstwa Pani Agaty Jenczak. Uczniowie podziwiali pejzaże, martwą naturę oraz portrety namalowane przez lokalną artystkę.

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   

                          Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Zbąszynku na inaugurację   roku szkolnego 2018/2019 w dniu 3 września br.o godz. 9.15 na plac przed szkołą przy ulicy Sportowej.

   Odwozy po apelu godzina 11.00 - ul. Sportowa

                                                                                                                          Dyrekcja

 • WAKACJE !

  WAKACJE !

       Życzym wszyskim Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły radosnych, wspaniałych,  niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych i beztroskich wakacji.
   Udanego wypoczynku!

            Dyrekcja szkoły

   

 • Projekt pisania listów ze szkołą z Francji

  Projekt pisania listów ze szkołą z Francji

   

   

  7 uczennic z klasy VII b brało udział w projekcie ‘Communicating through letters’w ramach programu eTwinning. Szkołą partnerską, z którą współpracowaliśmy była szkoła z miejscowości Chalonne sur Loire we Francji.

  Celem projektu było nawiązanie znajomości z uczniami z Francji poprzez pisanie listów. Projekt sprzyjał rozwijaniu zdolności komunikowania się w języku angielskim, używania
  go do celów realnej komunikacji oraz pozwalał poznać rówieśników z krajów partnerskich. Ponadto, wzmocnił w uczniach motywację i chęć do nauki języka angielskiego poprzez jego praktyczne zastosowanie. Dzieci pokonywały uprzedzenia , uczyły się tolerancji i otwartości wobec innych kultur oraz języków europejskich. Wzmocniło się w uczniach poczucie własnej wartości poprzez nawiązanie znajomości z dziećmi z innych krajów.

  Partnerzy projektu wymieniali się informacjami o sobie, swoim życiu, rodzinie oraz na temat funkcjonowania szkół,  tradycjach i zwyczajach naszych krajów oraz planami na wakacje. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w projekt i bardzo cieszyli się gdy dostawali kolejne listy. Chętnie i szybko odpisywali na nie, wymienili się zdjęciami i drobnymi upominkami. Zawiązały się przyjaźnie, uczestnicy projektu pozostali w kontakcie e - mailowym pomimo tego, że projekt dobiegł końca. Było to świetne doświadczenie nauki języka angielskiego, które mamy nadzieję powtórzyć w przyszłym roku.

   

  Koordynator projektu

  Agnieszka Bartkowiak

 •  W czwartek 21 czerwca br. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbędzie się podsumowanie roku szkolnego, podczas którego zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla uczniów klas I-VI. Podsumowanie dla klas VII i gimnazjalnych w czwartek  godz. 16:00 podczas konkursu Najlepszy z najlepszych w auli - Pl. Wolności.

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w  piątek o godzinie  9.30 plac szkolny przy ul. Sportowej, na które serdecznie zapraszamy.

 • Zapraszamy na Festyn

  Zapraszamy na Festyn

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA FESTYN

 • Sukcesy w Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Sukcesy w Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Drużyna klas gimnazjalnych naszej szkoły w składzie Marcin Kociołek, Julia Lemańska oraz Łukasz Spychała  zajęła I miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drgowego w Świebodzinie jednocześnie stając się reprezentacją powiatu świebodzińskiego w finale wojewódzkim. 

  Ze względów losowych w finale wojewódzkim Julię Lemańską zastąpił zawodnik rezerwowy Nikodem Kulczycki. W finale drużyna wywalczyła znakomite III miejsce. GRATULUJEMY!

 • My picture dictionary - mój słowniczek obrazkowy.

  My picture dictionary - mój słowniczek obrazkowy.

  W ramach Dni języków – nie tylko obcych klasy najmłodsze 1 a, 1b oraz 2 a wykonały swoje pierwsze słowniczki obrazkowe w języku angielskim a następnie zaprezentowały je na lekcji języka angielskiego. Książeczki dotyczyły takich tematów jak zwierzęta, zabawki, jedzenie, kuchnia, zawody, ciało, ubrania oraz szkoła.

  Głównym zadaniem uczniów było wizualne przedstawienie wybranego przez nich słowa w języku angielskim. Celem projektu było zainteresowanie uczniów nauką języka angielskiego oraz zachęcenie ich do rozwijania swoich umiejętności językowych. Ponadto uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczne i poszerzyć słownictwo z zakresu języka angielskiego.

  Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i wykonały wspaniałe prace. Słowniczki naszych najmniejszych koleżanek i kolegów były wyeksponowane i dostępne do obejrzenia podczas  apelu podsumowującego Dni języków – nie tylko obcych w dniu 30 maja.

   

  Agnieszka Bartkowiak

 • Apel z okazji Dni języków - nie tylko obcych.

  Apel z okazji Dni języków - nie tylko obcych.

  30 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu, podczas którego zostały podsumowane obchody Dni języków – nie tylko obcych. Na apelu miło nam było gościć – burmistrza Wiesława Czyczerskiego, przedstawiciela Rady Rodziców – Stanisława Górawskiego, oraz Dyrekcję szkoły. W czasie apelu uczniowie mieli możliwość obejrzenia relacji z obchodów Dni języków, a także uczestniczyli w części artystycznej, podczas której zaprezentowały się uczennice Karolina Chybin , Alicja Kalińska i Patrycja Spychała. Apel był przede wszystkim okazją do wręczenia nagród uczestnikom konkursów:

  KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH:

  KLASY IV-VI

  I miejsce: Julianna Kuryś (VB)

  II miejsce: Amelia Kosicka (VA)

  III miejsce: Eliza Łysiak (VIB)

   

  KLASY VII, I, II GIMNAZJUM

  I miejsce: Szymon Nawracała IID

  II miejsce: Aneta Tratwal IIA

  III miejsce: Joanna Wróblewska IID

   

  KONKURS WIEDZY O POLSCE

  KLASY IV-VI
  I miejsce: Kacper Minta IV B

  II miejsce: Szymon Olender VB

  III miejsce: Laura Białasik IVC

   

  KLASY VII, I, II GIMNAZJUM

  I miejsce:  Marcin Kociołek IIIB

  II miejsce: Patryk Grzegorek IIIC

  III miejsce: Karolina Buśko IID

   

  KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

  KLASY IV-VI

  I miejsce: Adam Zienkowicz VIA

  II miejsce: Amelia Jakimczuk IVC

  III miejsce: Kacper Minta IVB

   

  KLASY VII, I, II GIMNAZJUM

  I miejsce: Wiktor Szymański IIIC

  II miejsce: Kacper Ławrynowicz  IIA

  III miejsce: Mikołaj Wittholz IIIC

   

  Niezwykle przyjemnym akcentem podsumowującym apel był wspólny taniec, ale także możliwość skosztowania smacznych potraw w kawiarence, która serwowała regionalne dania krajów europejskich. Dodatkowo podczas apelu można było obejrzeć słowniczki obrazkowe w języku angielskim wykonane przez dzieci z klas 1 a, 1b oraz 2 a w ramach Dni języków – nie tylko obcych. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji  z apelu.

   

  Zespół Języków Obcych

 • Projekty oraz prezentacje multimedialne z okazji Dni języków - nie tylko obcych.

  Projekty oraz prezentacje multimedialne z okazji Dni języków - nie tylko obcych.

  Od 16 do 23 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dni języków  - nie tylko obcych, które stały się już tradycją. Obchodzimy je aby podkreślić zalety językowej różnorodności Europy oraz propagować uczenie się języków obcych. W tych dniach bardziej niż na co dzień uświadamiamy sobie jak ważna jest i ile korzyści przynosi nauka języków obcych. Język jest „mostem do innych ludzi”. Dni języków łączą elementy nauki i zabawy oraz stanowią niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

  W ramach Dni języków uczniowie klas 4 - 6 wzięli udział w cyklu lekcji dotyczących kultury, historii, geografii i systemów politycznych krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i Polski. Podczas lekcji dzieci chętnie pracowały w grupach przygotowując plakaty. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Wszystkie prace można było podziwiać na korytarzach naszej szkoły podczas obchodów Dni języków – nie tylko obcych.

  Tematyka prac uczniowskich:

  - Sporty w Wielkiej Brytanii

  - Kuchnia brytyjska

  - Walia

  - Polska

  - Atrakcje turystyczne Londynu

  - Rodzina królewska

  - Szkocja

  - Muzyka anglojęzyczna

  - Dzień dziecka w Wielkiej Brytanii

  - Dzień mamy w Wielkiej Brytanii

  - Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii

  - Walentynki w Wielkiej Brytanii

  - Tłusty czwartek

  - Halloween

  - Kraje Niemieckojęzyczne

  - Niemcy – kultura i tradycje

  - Kluby piłkarskie w Niemczech

  - Wielkanoc w Niemczech

  - Berlin

  - Oktoberfest

  W czasie Dni języków – nie tylko obcych uczniowie mieli również okazję obejrzeć różnorodne prezentacje multimedialne przygotowane wcześniej przez kolegów i koleżanki. Tematyka wystąpień była bardzo różnorodna (np. sport w Wielkiej Brytanii, kraje niemieckojęzyczne oraz Polska). Uczniowie chętnie i uważnie je oglądali, a zagadnienia w nich poruszane przydały się później podczas udziału w konkursach.

  Na lekcjach języka polskiego była wyświetlana prezentacja na temat ciekawostek związanych z polszczyzną. Uczniowie poznali m.in. najdłuższe polskie słowo oraz wysłuchali, jak obcokrajowcy się męczą, powtarzając sformułowania w naszym języku.

 • Wszyskiego najlepszego

  dla wszytskich Dzieci

  dla tych małych i tych dużych

  Uśmiechu i wielu radości!!! 

   

   

      

 • Konkursy w ramach Dni języków - nie tylko obcych.

  Konkursy w ramach Dni języków - nie tylko obcych.

  W ramach Dni języków – nie tylko obcych odbywały się liczne konkursy.

  W dniu 16 maja odbyły się dwa  konkursy a mianowicie Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas siódmych oraz
  2 i 3 gimnazjum oraz Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla klas 4-6.

  17 maja został przeprowadzony  Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla   klasy 4 - 6. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Na 20 zadanych uczniom pytań najtrudniejszymi okazały się pytanie o datę ponownego zjednoczenia Niemiec oraz
  o flagę Szwajcarii. Uczniowie mieli do wyboru trzy możliwe propozycje: a) flaga Szwajcarii ozdobiona jest kołem b) ma takie same kolory jak flaga Polski c) ma takie same kolory jak flaga Niemiec. Oczywiście poprawna odpowiedź to b – ma takie same kolory jak flaga Polski. Większość uczniów twierdziła, że flaga jest ozdobiona kołem. Najwyraźniej pomylili flagę Szwajcarii, z flagą Japonii.
  Z kolei najmniej trudności przysporzyło uczniom pytanie o najważniejszą postać Świąt Wielkanocnych w Niemczech. Zdecydowana większość uczniów wskazała poprawnie Osterhaze (zajączka wielkanocnego). Podobnie wskazanie kraju niemieckojęzycznego
  o najmniejszej liczbie mieszkańców, nie przysporzyło uczniom większych trudności. Większość z nich bezbłędnie wytypowała Liechtenstein.

  W dniu 17 maja miał miejsce jeszcze Konkurs Wiedzy o Polsce dla klas siódmych oraz 2 i 3 gimnazjum. Osiemnaścioro uczestników musiało odpowiedzieć na pytania z takich dziedzin jak historia, polityka, geografia czy literatura. Podanie liczby województw lub wypisanie miejscowości należących do Trójmiasta nie stanowiło dla uczniów problemu. Gorzej poszło
  z zaznaczeniem nazwiska obecnego premiera Polski, napisaniem, z iloma krajami graniczy Polska lub udzielenie odpowiedzi
  na pytanie: ile razy w historii reprezentacja Polski w piłce nożnej zdobyła tytuł mistrza świata. Zwycięzca napisał bezbłędnie. Gratulujemy!

  W dniu 18 maja miał miejsce Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla klas siódmych oraz 2 i 3 gimnazjum. Pierwsza tura wyłoniła zwycięzcę, ale konieczne było przeprowadzenie dogrywki, aby wyłonić laureatów drugiego i trzeciego miejsca. Najwięcej trudności sprawiły uczniom pytania o charakterze otwartym. Przypominamy pytania i prawidłowe odpowiedzi:

  Kiedy Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości ? 4 lipca

  Soho, Kings Cross, Nothing Hill to dzielnice - Londynu

  Narodowy roślinny symbol Anglii – róża

  W jakim mieście popularny jest środek transport tzw. yellow cab – Nowy York

  Jak wygląda flaga Walii – czerwony smok na biało-zielonym tle

  21 maja 2018r. odbył się konkurs wiedzo o Polsce dla klas 4 – 6.


  Zespół językowy

 • WYCIECZKA FROMBORK-TRÓJMIASTO-MALBORK

  WYCIECZKA FROMBORK-TRÓJMIASTO-MALBORK
  30.05.2018

   

   

  W dniach 8 - 11 maja 44 osobowa grupa uczniów klas siódmych wyruszyła na autokarową wycieczkę. Opiekę  sprawowali nauczyciele -  wychowawcy wraz z rodzicami. Rodzic ucznia z klasy integracyjnej również chętnie służył pomocą.

  Pierwszego dnia po wielogodzinnej podróży wystarczyło nam sił, by zwiedzić Frombork – miasto na Warmii, w którym przez wiele lat pracował  wielki polski astronom Mikołaj Kopernik. Na Wzgórzu Katedralnym podziwialiśmy piękną gotycką katedrę z najcenniejszymi zabytkami sztuki sakralnej. Naszą ciekawość wzbudziła najwyższa budowla – dzwonnica z wahadłem Foucaulta służącym do obserwacji ruchu wirowego Ziemi.

  Drugi dzień spędziliśmy w Gdańsku. Na Westerplatte  - w miejscu, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa przeżyliśmy ciekawą lekcję historii o bohaterskiej obronie półwyspu przed hitlerowskim atakiem na nasz kraj. Zobaczyliśmy cmentarz poległych żołnierzy polskich, którzy bronili się dzielnie przed niemieckim najeźdźcą, ruiny koszar i wartowni oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża. Następnie odkrywaliśmy uroki pięknej gdańskiej starówki. Spacerowaliśmy Drogą Królewską (od Bramy Wyżynnej po Dwór Artura i Zieloną Bramę). Oglądaliśmy najpiękniejsze kamienice  przy ul. Mariackiej, fontannę Neptuna, nabrzeże Motławy ze słynnym Żurawiem – średniowiecznym dźwigiem portowym. Ogromne wrażenie zrobiło na nas Europejskie Centrum Solidarności, bowiem okazało się nowoczesnym sposobem na przedstawienie naszej najnowszej historii (tego co działo się w kraju w drodze do niepodległej Ojczyzny). Udało nam się zwiedzić stadion PGE ARENA. W Gdańsku Oliwa podziwialiśmy z autokaru piękne ogrody.

  Następnego dnia pojechaliśmy do Gdyni, gdzie spacerowaliśmy reprezentacyjną ulicą Skwerem Kościuszki będącą głównym miejscem rozrywki i wypoczynku. Mogliśmy zobaczyć okręt wojenny Błyskawicę, zwiedziliśmy statek – pływające muzeum „Dar Pomorza”. Spacerując odczuwaliśmy bliski kontakt z morzem, co nas bardzo cieszyło. Byliśmy też w Sopocie.  Spacerowaliśmy po molo z dala od zgiełku miasta.

  W ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku, jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy. Jego wielkość i historia zrobiła na nas ogromne wrażenie. Spacerując po wnętrzach zamku, oglądaliśmy ciekawe ekspozycje np. broni, biżuterii czy bursztynu. Zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń z bagażem nowej wiedzy i życiowych doświadczeń  wróciliśmy do domu, by dzielić się wrażeniami i wspomnieniami z innymi. Ujrzeliśmy bowiem na własne oczy piękno i bogactwo ciekawego zakątka ojczystej ziemi pozostawione przez poprzednie pokolenia. W warunkach  pozaszkolnych uczyliśmy się samodzielności, współżycia w grupie a także odpowiedzialności za siebie i innych.

  Zdjęcia z wycieczki znajdują się w albumie fotograficznymsmiley

   

 • Konkurs "Ojczyzno Ma"

  Konkurs "Ojczyzno Ma"

  Dnia 16 maja odbył się etap szkolno-parafialny konkursu „Ojczyzno Ma”.

   Celem konkursu jest krzewienie treści religijno-patriotycznych wśród młodego pokolenia z zakresu wiedzy o ojczyźnie, Kościele i regionie. Głównym organizatorem konkursu jest Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.

  ZOBACZ GALERIĘ Z WYDARZENIA

  W konkursie wzięło udział 32 uczniów z klas V, VI i VII naszej szkoły.

  Organizatorami konkursu na terenie naszej szkoły byli: prezes parafialnej Akcji Katolickiej w Zbąszynku – Jan Greczycho oraz katecheci Elżbieta Krzywak oraz Barbara Zaremba.

  Konkurs przebiegał w II etapach. Etap I wyłonił najlepszą dziesiątkę uczniów, którzy wzięli udział w części ustnej. Trzej zwycięzcy pojadą na etap diecezjalny konkursu , który odbędzie się w listopadzie 2018 roku.

  Zwycięzcami zostali:

  I miejsce Jędrzej Górawski kl. VIIa

  II miejsce Adam Zienkowicz kl. VI a

  III miejsce Mikołąj Kaczmarek kl. VII a

  Nagrody ufundowali:

  • Ksiądz proboszcz Jerzy Kordiak
  • Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
  • fundusze uzyskane w ramach projektu organizowanego przez Urząd Miejski w Zbąszynku.

  E. Krzywak    B. Zaremba

 • 01.06.2018 - dzień wolny od zajeć dydaktycznych

  01.06.2018 - dzień wolny od zajeć dydaktycznych

   

  Zgodnie z Zarządzeniem nr 3/2017 Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zbąszynku

  w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018 oraz

  na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji  Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U.2002.46.432), informujemy, że w dniu 01.06.2018 r. w naszej szkole odbywają się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

   

                                                                                                                 Dyrekcja szkoły

 • DNI ZDROWIA I EKOLOGII

  DNI ZDROWIA I EKOLOGII
  24.04.2018

  Jak co roku, pod koniec kwietnia obchodziliśmy Dni Zdrowia i Ekologii w klasach I-III. Zespół nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowania ( Beata Bok, Agnieszka  Rucioch, Julita Marciniak), przygotował wiele atrakcyjnych zajęć. We wtorek mogliśmy uczestniczyć w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy III d - W zdrowym ciele zdrowy duch. W tym dniu spotkaliśmy się również z paniami dietetyczkami, które pokazały dzieciom prezentację nt. zdrowego żywienia oraz zachęciły do spożywania zdrowej żywności częstując dzieci zrobionymi przez siebie ciasteczkami. W środę klasa I a zaprezentowala się w przedstawieniu "O brudnym Kopciuszku", zachęcając dzieci do regularnego dbania o czystość. Po przedstawieniu nastąpiła degustacja przygotowanych wcześniej przez dzieci wiosennych kanapek. Czwartek był dniem podsumowań naszych działań. Odbyła się Olimpiada Zdrowia, w której uczestniczyli uczniowie z klas I-III odpowiadając na rożne pytania związane z przyrodą, higieną, zdrowym odżywianiem. Zostało rozstrzygniętych wiele konkursów.

  W konkursie "Coś z niczego" wyróżnienie za pomysłowość i wykorzystanie ciekawych materiałów otrzymał Mariusz Cegłowski.

  W konkursie plastycznym "Wosną stawiam na zdrowie" wyróżnienia otrzymali: Pawel Szymkowiak, Kornel Zaleski, Małgorzata Gurdak, Kalina Małecka i Aleksander Ratyński.

  Odbył się również  konkurs na "Najpiękniejszy strój ekologiczny". Każda klasa zaprezentowala bardzo pomyslowe wykonania.

  Dodatkowo klasy III uczestniczyły w konkursie na "Mistrza zdrowej ortografii". Mistrzami zostali: Dominik Michalak, Magdalena Omelczuk, Emilia Chłopowiec, Julia Łącka, Małgorzata Gurdak, Dototka Woroniec, Szymon Grychta, Jakub Prokopiński, Maksymilian Kołata.

  Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy. A całej społeczności szkolnej życzymy dużo zdrowia.

   

 • Wycieczka do Wrocławia

  Wycieczka do Wrocławia
  21.05.2018

   Uczestnicy projektu unijnego wezmą udział w dniu 9 czerwca 2018 r. w wycieczce do Wrocławia, celem jej będzie odwiedzenie ZOO i HYDROPOLIS. Wycieczka edukacyjna organizowana jest przez Fundację ADAGIO i naszą szkołę.  Uczniowie proszeni są o zapoznanie się z regulaminem i zabranie ze sobą ,,kieszonkowego, zozostałe koszty pozostają po stronie organizatorów.

  Zapraszam Szkolny Koordynator Projektu

  Urszula Szymkowiak

   

   

  REGULAMIN WYCIECZKI

  w ramach projektu pn. „Kompetencje informatyczne i umiejętność wykorzystania TIK szansą na lepszą przyszłość”.

  Zasady zachowania się na wycieczkach, zajęciach szkolnych w terenie, obozach szkolnych.

  1.  Każdy uczestnik wycieczki szkolnej ma obowiązek:

  - godnie reprezentować swoim zachowaniem szkołę,

  - postępować zgodnie z zasadami statutowymi oraz naukami i postawami propagowanymi przez Patrona Szkoły,

  - bezwzględnie stosować się do wszystkich poleceń kierownika wycieczki, opiekuna lub przewodnika,

  - przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się środkami komunikacji zbiorowej,

  - punktualnego zgłaszania się na miejsce zbiórki znajdujące się w pobliżu szkoły, które wyznacza nauczyciel oraz powrotu z całą grupą do szkoły lub na miejsce zbiórki, z którego wyruszył na wycieczkę (o ile umowa pisemna z rodzicami nie stanowi inaczej),

  - kulturalnego zachowania się we wszystkich miejscach pobytu grupy takich jak: środki komunikacji zbiorowej, kina, teatry, muzea, galerie i in.

  - stosowania się do sygnalizacji świetlanej na ulicach/trasach wycieczki i przechodzenia tylko w oznaczonych miejscach,

  - kasowania biletów (o ile nie posiada biletu okresowego) w środku komunikacji zbiorowej oraz pokrywania kosztów za bilety wstępu (o ile przyjęte zasady konkretnej wycieczki nie stanowią inaczej),

  - posiadania w czasie wycieczki aktualnej legitymacji szkolnej,

  - natychmiastowego zgłoszenia opiekunowi grupy zdarzenia zagrażającemu bezpieczeństwu (zdrowiu, życiu) uczestników wycieczki,

  - w przypadku zgubienia się oczekiwania w miejscu, w którym spostrzegł, że odłączył się od grupy (jeśli to możliwe podjąć próby skontaktowania się telefonicznie z którymś z uczestników wycieczki bądź opiekunem) lub zgłosić się do policji, straży miejskiej, TOPR-u, GOPR-u
  i poprosić o pomoc,

  - bezwzględnie przestrzegać uwag gospodarzy terenu gościnnego.

  2. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania programu dnia - ustalonych godzin: zbiórki, pobudki, który ogłaszany jest przez kierownika wycieczki w formie ustnej.

  3. Wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach programowych.

  4. Za wszelkie szkody spowodowane z winy uczestnika w czasie wycieczki odpowiedzialność ponosi uczestnik i/lub jego opiekun prawny.

  5. Zakazy:

  - surowo zabrania się samowolnego oddalania się od grupy uczestnikom wycieczki poza teren miejsca pobytu bez zgody kierownika, opiekuna wycieczki, który odpowiada
  za bezpieczeństwo grupy,

  - surowo zabrania się palenia tytoniu, spożywania alkoholu i korzystania z innych używek, zarówno w czasie podróży jak i w miejscu docelowym.

  6. Za naruszenie zasad regulaminu wycieczki uczeń poniesie konsekwencje przewidziane
  w obowiązującym WSO, może być wobec niego zastosowana kara ujęta w zapisach statutowych i regulaminie szkoły.

  7.  Wycieczka może zostać przerwana bez względu na poniesione przez młodzież koszty
  w przypadku:

  a) powszechnej niesubordynacji uczestników wycieczki

  b) odmowy odebrania uczestnika, który naruszył punkt 9, przez jego rodziców bądź opiekunów prawnych

  c) zewnętrznych warunków umożliwiających dalsze prowadzenie wycieczki i/lub zagrażających bezpieczeństwu grupy

  8. Uczeń może być zwolniony po zakończeniu wycieczki w innym miejscu niż wyznaczy nauczyciel tylko na pisemną prośbę jego rodziców.

  9. Rezygnacja z udziału w wycieczce jest możliwa najpóźniej na dwa dni przed jej planowanym terminem. W przypadku nieuzasadnionej ważnymi przyczynami (np. choroba, zdarzenie losowe, itp.) rezygnacji uczestnika z udziału w wycieczce po wskazanym wyżej terminie, rodzic lub opiekun prawny zostanie obciążony kosztami za jej przygotowanie i organizację w części przypadającej na jednego uczestnika.

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zbąszynku
  ul.Sportowa 1
  66-210 Zbąszynek
 • 683849445

Galeria zdjęć